HAKKIMIZDA

SoftBoxTürkiye, 2017 yılında Youtube platformu üzerinde insanlara filmi ve film izlemeyi sevdirmek amacıyla kurulmuş bir projedir. Film izlemenin bir hobi olduğunu ve insanları geliştirdiği düşüncesini yaygınlaştırmayı amaçlamıştır. Yine bu amaca yönelik önerilen yüzlerce film ile insanların film kültürünü genişletme yönünde hareket etmiştir. Bu düşünce kısa süre içerisinde üç milyon insanı bünyesinde toplamayı ve iki milyar izlenmeyi başarabilmiştir. Daha fazla kitleye ulaşıp aynı düşünceyi aşılamak amacıyla Ağustos 2017'de Instagram üzerinde faaliyet göstermeye başlamış ve amacı doğrultusunda paylaşımlarına devam etmiştir.

İki yıl Instagram ve Youtube platformları üzerinden hizmet vermiş olan "SoftBoxTürkiye" 2020 yılı itibariyle verdiği hizmet alanını bir üst seviyeye taşıyıp web sitesi üzerinden insanlara ulaşma yoluna girmiştir. Bu vesileyle kısa süre içerisinde softboxturkey.com sitesini hizmete sunmuştur.

Web sitesi ile tüm film, dizi ve oyunculara dair verileri bünyesinde toplamayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda film ve dizilere dair Türkiye'nin en kapsamlı kütüphanesini oluşturma yoluna girmiştir. 2020 yılı itibariyle bu amaç doğrultusunda başarılı ve azimli bir şekilde yolunda ilerlemektedir.