Anasayfa > Haberler > İnceleme: Tom&Jerry Filmi

İnceleme: Tom&Jerry Filmi

Film İnceleme 1 yıl önce İnceleme: Tom&Jerry Filmi

William Hanna ve Joseph Barbera ikilisinin yarattığı, bir çoğumuzun çocukluğunun gözdesi ve klasikleşmiş karakterler olan Tom Jerry'nin, 2021 senesinde çıkan animasyon filminin yönetmen koltuğunda Tim Story oturmakta. Karakterler ile ilk defa tanışmamızı sağlayan ve eski-kısa çizgi film serisine dayanan Tom&Jerry (2021) filminin müziklerinin oldukça iyi ve bizlere eskiyi özleten türde müzikler olduğunu söyleyebiliriz.

En nihayetinde live action türünde bir animasyon filmi olan Tom&Jerry (2021) filminde ki oyunculukların yer yer kötü yer yer ise ortalama altı kalıyor. Filmin sanat filmi olmadığını, amacının ve gayesininde bunun dışında kaldığını göz önünde bulundurursak, iyi bir oyunculuk beklememiz doğru olmaz. Fakat yinede daha iyi ve ortalamaya yakın oyunculuklar sergilenmesi gerektiğini düşündüğümüz Tom&Jerry (2021) filminin, temel sahne çekimlerine, klişe fakat iyi işlenmiş diyebileceğimiz bir senaryoya ve yer yer duraklamalar olsada, ortalama bir senaryo akışına sahip. Filmin, gerçekçilik yerine estetiği ve nostaljiyi konu alan animasyon ve görsel efektleri konusuna gelirsek, amacını yerine getirdiğini, fakat daha güzel teknikler kullanılarak çekilebileceğini söyleyebilir.

Yapımcılığını Warner Animation Group'un, yayıncılığını ve dağıtımı ise Warner Bros. Pictures'ın üstlendiği Tom&Jerry'nin konusuna değinmek isteriz. İncelememizin bu kısmından itibaren, çok ufakta olsa, spoiler bulunmaktadır.

Bir ev kedisi olarak işini yapamaması ve çeşitli sebeplerden ötürü evden atılmış olan Tom karakterinin, yiyecek bulamadığı için evi terk etmek zorunda kalan Jerry karakteri ile karşılaşarak çeşitli çatışmaların ardından bir işbirliği ve orta yol bulan karakterlerimizin anlaşması ile başlayan Tom&Jerry (2021) filmimiz, karakterlerimizin başlarına gelen çeşitli olaylar ile devam etmektedir. Yiyecek bulmak umudu ve çeşitli rastlantılardan ötürü yolları büyük bir düğünün düzenlenecek olduğu lüks bir otele düşen Tom ve Jerry karakterlerinin, otel sahiplerinin Jerry'i istememesinden ötürü Tom'a, Jerry karakterini yakalayıp kovması görevini vermesi ile hızlanarak devam etmektedir.


Yorumlar (0)